Relaksujący Chiński Masaż Stóp

Relaksujący Chiński Masaż Stóp

Relaksujący chiński masaż stóp oparty jest o metodę taoistycznego masażu stóp On Zon Su. Stosuję w nim jedną z technik wstępnych oraz tzw. Mapę Zachodu.

Masaż wg Mapy Zachodu jest bardzo przyjemny; mocno odpręża, uspokaja, zapewnia dobry sen i nastrój, poprawia krążenie, przywraca harmonię wewnętrzną.

Z masażu może skorzystać każda osoba, która chce się zrelaksować i odprężyć. Polecany jest jednak w szczególności osobom zestresowanym, zmęczonym, przebodźcowanym, odczuwającym smutek, cierpiącym na zaburzenia snu, lękowe i krążenia, zmagającym się z wewnętrzną suchością (pragnienie, sucha skóra).

W Mapie Zachodu masowany jest dokładnie każdy z palców, co jest bardzo przyjemne, oraz cała podeszwa stopy, z podziałem na trzy obszary. Środkowy palec odpowiada za głowę, twarz i szyję, zaś pozostałe za ręce i nogi. Rozmasowanie palców mocno porusza cały organizm i jest bardzo przydatne w przypadku sztywnych, zimnych i przykurczonych palców. Jest także korzystne dla osób, które nosiły ciasne i niewygodne obuwie, mają w sobie dużo lęków, małą stabilizację życiową i niskie poczucie bezpieczeństwa. Masując podeszwę stopy oddziałujemy na obszary organów wewnętrznych, począwszy od klatki piersiowej do miednicy. Mapa Zachodu reprezentuje zatem podejście do człowieka jako do psychofizycznej i duchowej całości.

Relaksujący Chiński Masaż Stóp

Najlepsze efekty przynosi seria masaży wykonywanych w regularnych odstępach, np. jeden lub dwa razy w tygodniu, jednak już pojedyncze sesje przyczyniają się do poprawy stanu psychicznego i fizycznego osoby masowanej, a tym samym do poprawy jakości jej życia.

Osoby cierpiące na poważne choroby (np. hemofilia, nowotwory w fazie progresji), przed sesją masażu proszone są o konsultację z lekarzem. Osoby chore na grzybicę stóp, zanim skorzystają z masażu, proszone są najpierw o wyleczenie choroby.

Relaksujący chiński masaż stóp trwa 40 min. Przed rozpoczęciem sesji obmywam stopy mokrym ręcznikiem. Zaleca się nałożenie ciepłego ubrania, gdyż w trakcie zabiegu może zrobić się zimno, oraz zabranie ze sobą ciepłych skarpet.