Dla kogo Kobido?

Opublikowane: 2021-08-24 10:05

Dla kogo Kobido?

KOBIDO odmładza, modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki, poprawia jędrność i elastyczność skóry, podnosi brwi. Ale czy tylko?

Japoński liftingujący masaż twarzy Kobido, który wykonuję w Cichej Radości Istnienia, składa się z kilku etapów:

  • masaż tkanek głębokich,
  • masaż relaksacyjny,
  • manualny drenaż limfatyczny,
  • intensywny masaż liftingujący,
  • zakończenie części liftingującej,
  • akupresura.

Masaż tkanek głębokich wykonuję na sucho, bez poślizgu. W kolejnych etapach używam naturalnych olei i maseł o pięknych zapachach. Część z nich wykonuję własnoręcznie, używając do produkcji tylko nierafinowanych, naturalnych i wysokiej jakości składników. Aby zabieg mógł zostać wykonany na głębszych warstwach skóry, w masażu tym używam niewielkich ilości maseł i olei.

O Kobido mówi się, że należy do jednej z najtrudniejszych technik masażu; zawiera najwięcej i najbardziej skomplikowanych połączeń technik manualnych, które w efekcie końcowym decydują o jego skuteczności. Nie bez powodu Kobido nazywany jest liftingiem bez skalpela!

Jak wiemy mięśnie twarzy kurczą się (skracają) wraz z upływem czasu. Ponadto za starzenie skóry odpowiadają nagromadzone napięcia mięśniowe. I tu z pomocą przychodzi Kobido - naturalna metoda odmładzania i upiększania twarzy. Stymuluje mięśnie i powięzi; niweluje napięcia mięśniowe, które wpływają na zamrożenie mięśni i ich funkcji. Kobido dedykowany jest szczególnie skórom dojrzałym, wymagającym odmłodzenia i ujędrnienia i to właśnie im proponuje się wykonanie serii masaży. Optymalnie zaleca się jeden zabieg w tygodniu, a w szczególnych przypadkach można zwiększyć częstotliwość do dwóch zabiegów tygodniowo. W zależności od kondycji skóry stosuje się serię od pięciu do dziesięciu zabiegów. Po takiej serii, dla utrwalenia efektu odmłodzenia twarzy, można korzystać z masażu sporadycznie np. z jednego zabiegu w miesiącu.

Ponieważ masaż Kobido składa się z kilku etapów, nie tylko z liftingu, można go stosować również w przypadku młodszych skór twarzy. Rozluźnianie i relaksacja odstresowują, odprężają, usuwają zmęczenie, niwelują napięcia emocjonalne i mięśniowe nagromadzone w obrębie twarzy, szyi i karku, poprawiają krążenie. Drenaż limfatyczny usprawnia przepływ limfy, likwidując zastoje. Ma to wpływ na rozjaśnienie skóry, likwiduje opuchlizny i cienie pod oczami. Lifting zaś w przypadku młodszych skór stymuluje mięśnie i powięzi, co przyczynia się do opóźnienia zwiotczenia mięśni, a tym samym do opóźnienia efektów starzenia. Kończąca zabieg akupresura (ucisk punktów energetycznych) stymuluje przepływ energii witalnej w ciele. Dzięki pracy na punktach akupresurowych przywracamy harmonię całego organizmu. Wszystko to sprawia, że po zabiegu twarz wygląda na zdrową, ukrwioną, zrelaksowaną i wypoczętą, ale my również czujemy się odprężeni i zregenerowani. Młodsze osoby mogą korzystać z Kobido raz na kilka tygodni. W końcu słynące ze swej urody Japonki już od wczesnej młodości poprzez regularne masaże twarzy dbają o zachowanie jędrności i gładkości skóry twarzy do późnych lat :-)

Przy okazji Kobido zmniejsza efekty bruksizmu, łagodzi bóle głowy, poprawia wzrok, zmniejsza problemy z układem pokarmowym.

To dla kogo Kobido? :-)