Uwalnianie emocji poprzez masaż

Opublikowane: 2021-06-09 08:31

Uwalnianie emocji poprzez masaż

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że podróże odgrywają w moim życiu ważną rolę. Pozwalają mi odkrywać, że świat jest ciekawy, różnorodny i piękny. Ukochane wyspy greckie, piękna i jeszcze zacofana Albania, biedna lecz roztańczona Kuba, niesamowita i czarująca swą wielowiekową tradycją Azja, zielona i dzika Puszcza Białowieska… to niektóre z miejsc, które odwiedziłam i za którymi tęsknię… i Gruzja do której fizycznie nie dotarłam czy Meksyk o którym marzę od lat.

Są jednak inne podróże - w głąb siebie. Od czasu poznania taoistycznego masażu stóp On Zon Su odbywam je coraz częściej i są one najważniejsze w moim życiu. Uczę się tego kim jestem, co jest dla mnie ważne, a co mniej istotne. Uczę się sztuki odpuszczania, dbania o siebie, bycia dla siebie dobrą i łagodną. To co mamy w sobie możemy podarować innym :-)

Zaglądając w głąb siebie zrozumiałam, że w każdym z nas są emocje – te, które objawiają się na co dzień bądź takie, o których nawet nie mamy pojęcia, głęboko ukryte… nie pamiętamy o nich, lecz pamięta ciało.

Doświadczyłam działania taoistycznego masażu stóp i stało się to początkiem mojej drogi uwalniania emocji. Poddając się sesjom masażu On Zon Su wyraźnie odczułam wpływ tej niezwykłej starożytnej metody na wspieranie zdrowia i przywracanie witalności. Skorzystało na nim nie tylko moje ciało, ale w głównej mierze psychika. Pozwoliło mi to przetrwać trudne i stresujące momenty w mojej karierze zawodowej; On Zon Su dodawał mi energii, uwalniał od trudnych emocji, również tych które swoje źródło miały w dzieciństwie. Zrozumiałam, że można się uwolnić od nich przywracając harmonię  i równoważąc przepływ energii w organizmie. Każda sesja była niezwykłym przeżyciem, a jej skutki odczuwałam jeszcze długo.

Jednym ze sposobów uwalniania emocji w masażu On Zon Su jest technika zwana Mapą Sześciu Yin Yang Wielkiego Yu. Masaż wykonywany jest na powierzchni skóry według określonej kolejności, głównie poprzez łaskotanie podeszwy stopy palcem, piórkiem, szczoteczką itp. Technika ta wnika głęboko w nasz organizm; może wspomóc oddychanie i trawienie, a także ma wpływ na siedem emocji, którymi według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są: Gniew Nu 怒, Strach Kong 恐, Uniesienie Xi 喜 i Radość Le 樂, Smutek Bei 悲, Przytłaczający Żal/Ucisk You 憂, Myślenie/Obsesja Si 思, Przerażenie Jing驚.[1]

Dziś jest mi dobrze tu, gdzie jestem. Ze sobą. Już nie szukam desperacko siebie za morzami i oceanami. Nie gonię za ekstremalnymi przeżyciami. Cieszy mnie to, co jest moją codziennością – cisza, bliskość lasu, atmosfera spokojnego miasteczka, w którym mieszkam, czy kawa w kawiarni La Casa. Z pewnością wyruszę jeszcze w kolejną daleką wyprawę i spełnię swoje kolejne małe podróżnicze marzenia... nie planuję jednak, przyjdzie na to czas. Wierzę, że wszystko dzieje się w odpowiednim momencie mojego życia.

 …a dziś zapraszam Cię w podróż w głąb siebie z Cichą Radością Istnienia.

Więcej o masażu stóp On Zon Su znajdziesz w zakładce masaże.


[1]Elisabeth Rochat de la Vallée, European School of Acupuncture, Paris - Fundamentalne Pojęcia Medycyny Chińskiej, Szkoła Webinarowa materiały