Kilka słów o mnie...

Kilka słów o mnie...

Wieloletnie poszukiwanie równowagi i harmonii pchnęło mnie w stronę wschodnich systemów medycznych. Przemówiła do mnie mądrość medycyny chińskiej, Ajurwedy i naturalnych metod utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom.

Problemy zdrowotne i stres, których doświadczyłam pracując w korporacjach pomogły mi podjąć decyzję pójścia drogą rozwoju osobistego. Z wdzięcznością patrzę na tamten trudny czas, który uruchomił we mnie determinację i siłę do propagowania stylu życia zgodnego z naturą i jej prawami. Zadbałam o to, by zdrowo się odżywiać i dbać o ciało, umysł i świadomość. Z zamiłowaniem zaczęłam tworzyć naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała, praktykować Tai Chi i pogłębiać wiedzę o związku człowieka ze wszystkim co go otacza. Wierzę, że człowiek jest psychofizyczną i duchową całością, a swobodny przepływ energii w ciele jest podstawą zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Masażem stóp zajmuję się od 2018 roku. Zaciekawiona starożytną chińską refleksologią stóp będącą metodą terapii holistycznej, rozpoczęłam roczną naukę On Zon Su w Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie. Moje zaciekawienie w trakcie szkolenia przerodziło się w pasję za sprawą Lady Malinakovej, która podczas Kursu taoistycznego masażu stóp On Zon Su i kursu dla zaawansowanych Sekretne mapy masażu stóp On Zon Su uczyła niezwykłej metody wspierania człowieka w dążeniu do zdrowia, harmonii i równowagi, i cierpliwie wprowadzała w arkana medycyny chińskiej, będącej podstawą zrozumienia i praktyki starochińskiego masażu stóp.

W 2020 roku ukończyłam siedmiomiesięczny Kurs Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) prowadzony w Centrum Sztuk Zdrowotnych przez dr Agnieszkę Krzemińską i wzięłam udział w tygodniowej sesji oczyszczania z Ajurwedą. Podążając dalej w kierunku dalekowschodnich metod utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom wiele miesięcy poświęciłam na naukę i praktykę japońskiego masażu Kobido - jednej z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy, która wywodzi się z medycyny chińskiej. Oparte na wschodnich systemach medycznych masaże twarzy i głowy, podobnie jak masaże stóp, są dla mnie przede wszystkim naturalnym sposobem wspomagania zdrowia i witalności człowieka; są źródłem głębokiego relaksu, rozluźnienia ciała i umysłu, co pozytywnie wpływa na narządy wewnętrzne i procesy zachodzące w organizmie, a w konsekwencji daje dobre samopoczucie i radość życia.

Wielki okres zmian w moim życiu rozpoczął się od praktyki i korzystania z dobrodziejstw masażu stóp On Zon Su. Wreszcie, po 20 latach pracy w korporacji, złożyłam wymówienie aby zająć się na co dzień swoją pasją, żyć w zgodzie z prawami natury oraz wspierać innych dobrą energią w dążeniu do zdrowia, równowagi i harmonii ciała i umysłu. Stale rozwijam swoje umiejętności poprzez praktykę, zgłębianie literatury oraz uczestnictwo w kolejnych kursach, związanych z masażami stóp, twarzy i głowy oraz wschodnimi systemami medycznymi. Największą radość sprawia mi zadowolenie i dobrostan osoby masowanej, bliski i szczery kontakt z drugim człowiekiem; jestem przekonana, że człowieka możemy obdarować tylko tym, co sami posiadamy.

Zapraszam do Cichej Radości Istnienia...

Marzena Bogucka, maj 2021