Cookies

Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.

Kilka słów o mnie...

Kilka słów o mnie...

Nazywam się Marzena Bogucka. Jestem dyplomowaną masażystką ajurwedyjską, pasjonatką masaży dalekowschodnich i właścicielką gabinetu Cicha Radość Istnienia w Piasecznie koło Warszawy. Ukończyłam studia podyplomowe na Akademii Górnośląskiej w Katowicach (dawniej GWSH) na kierunkach Masaże ajurwedyjskie – starożytna sztuka w nowoczesnym gabinecie i Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia, roczne szkolenie z taoistycznego masażu stóp On Zon Su w Centrum Sztuk Zdrowotnych oraz inne kursy w zakresie masaży i wschodnich systemów medycznych.

Opowiem Ci moją historię…

Wieloletnie poszukiwanie równowagi i harmonii pchnęło mnie w stronę wschodnich systemów medycznych. Przemówiła do mnie mądrość medycyny chińskiej, ajurwedy i naturalnych metod utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom.

Problemy zdrowotne i stres, których doświadczyłam pracując w korporacjach pomogły mi podjąć decyzję pójścia drogą rozwoju osobistego. Z wdzięcznością patrzę na tamten trudny czas, który uruchomił we mnie determinację i siłę do propagowania stylu życia zgodnego z naturą i jej prawami. Zadbałam o to, by zdrowo się odżywiać i dbać o ciało, umysł i świadomość. Z zamiłowaniem zaczęłam tworzyć naturalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała, praktykować Tai Chi i pogłębiać wiedzę o związku człowieka ze wszystkim co go otacza. Wierzę, że człowiek jest psychofizyczną i duchową całością, a swobodny przepływ energii w ciele jest podstawą zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wielki okres zmian w moim życiu rozpoczął się od praktyki i korzystania z dobrodziejstw taoistycznego masażu stóp On Zon Su. Wreszcie, po 20 latach pracy w korporacjach, złożyłam wymówienie, aby zająć się na co dzień swoją pasją, żyć w zgodzie z prawami natury oraz wspierać innych dobrą energią w dążeniu do zdrowia, równowagi i harmonii ciała i umysłu. I wtedy właśnie powstała Cicha Radość Istnienia.

Masażem zajmuję się od 2018 roku. Zaciekawiona starożytną chińską refleksologią stóp będącą metodą terapii holistycznej, rozpoczęłam roczną naukę On Zon Su w Centrum Sztuk Zdrowotnych w Warszawie. Moje zaciekawienie w trakcie szkolenia przerodziło się w pasję za sprawą Lady Malinakovej, która podczas Kursu taoistycznego masażu stóp On Zon Su i kursu dla zaawansowanych Sekretne mapy masażu stóp On Zon Su uczyła niezwykłej metody wspierania człowieka w dążeniu do zdrowia, harmonii i równowagi, i cierpliwie wprowadzała w arkana medycyny chińskiej, będącej podstawą zrozumienia i praktyki starochińskiego masażu stóp.

W 2020 roku ukończyłam siedmiomiesięczny Kurs Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) prowadzony w Centrum Sztuk Zdrowotnych przez dr Agnieszkę Krzemińską i po raz pierwszy wzięłam udział w tygodniowej sesji oczyszczania z ajurwedą w Bieszczadach.

Podążając dalej w kierunku naturalnych metod utrzymania zdrowia i zapobiegania chorobom, kontynuowałam naukę masaży dalekowschodnich. Wiele miesięcy poświęciłam na praktykę japońskiego masażu Kobido - jednej z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy, której źródłem jest medycyna chińska, a także tajskiego masażu stóp, wywodzącego się z ajurwedyjskiej i chińskiej medycyny i tajskich ludowych technik leczniczych. W 2021 roku rozpoczęłam roczne studia podyplomowe na GWSH w Katowicach na kierunku Masaże ajurwedyjskie – starożytna sztuka w nowoczesnym gabinecie, zwieńczone uzyskaniem dyplomu masażystki ajurwedyjskiej. Oparte na wschodnich systemach medycznych masaże ciała, twarzy, głowy i stóp, są dla mnie przede wszystkim naturalnym sposobem wspomagania zdrowia i witalności człowieka; są źródłem głębokiego relaksu, rozluźnienia ciała i umysłu, co pozytywnie wpływa na narządy wewnętrzne i procesy zachodzące w organizmie, a w konsekwencji daje dobre samopoczucie i radość życia.

W 2022 roku rozpoczęłam kolejne studia podyplomowe na Akademii Górnośląskiej w Katowicach na kierunku Ajurweda – holistyczna koncepcja zdrowia. Otrzymanie dyplomu rok później nie zaspokoiło mojego apetytu na wiedzę z zakresu ajurwedy. To wiedza, którą można zgłębiać wiele lat, a ukończone studia dały solidne ku temu podstawy.

Przede mną nowe wyzwania i chęć podążania ajurwedyjską ścieżką w codziennym życiu. Zamierzam stale rozwijać swoje umiejętności poprzez praktykę, zgłębianie literatury oraz uczestnictwo w kolejnych szkoleniach, związanych z masażami ciała, stóp, twarzy i głowy oraz wschodnimi systemami medycznymi, a w szczególności z ajurwedą. Największą radość sprawia mi zadowolenie i dobrostan osoby masowanej, bliski i szczery kontakt z drugim człowiekiem. Jestem przekonana, że człowieka możemy obdarować tylko tym, co sami posiadamy.

Zapraszam do Cichej Radości Istnienia.

Marzena Bogucka