Cookies

Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.

Masaże i Rytuały

Poprzez dotyk i uważność skierowaną na drugą osobę masaż umożliwia wzięcie udziału w misterium jakim jest spotkanie człowieka z człowiekiem. Pozwala na zaspokojenie potrzeby bliskiego, pozawerbalnego kontaktu z drugą osobą, coraz częściej poszukiwaną we współczesnym świecie... Dalekowschodnie masaże ciała, stóp, twarzy i głowy są źródłem głębokiego relaksu i wytchnienia dla ciała i umysłu; są naturalnym sposobem wspierania zdrowia i witalności człowieka. Oddziałują na cały organizm, a nie tylko na poszczególne części ciała; przywracają stan równowagi energetycznej, regulują działanie narządów i ich funkcji oraz harmonizują umysł i emocje. Dają poczucie dobrostanu, zadowolenia i radość życia.

Starożytny chiński masaż stóp On Zon Su

On Zon Su nie jest zwykłym masażem stóp. Ta starożytna chińska refleksologia jest metodą głęboko oddziałującą na ciało i kojącą duszę. Wycisza, odpręża i uspokaja. Wpływa na prawidłowy przepływ energii witalnej oraz przywraca naturalną harmonię i równowagę organizmu.

Tajski masaż stóp

Starożytny tajski masaż stóp jest holistyczną terapią wspierającą ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej, chińskiej i tajskich ludowych technik leczniczych. Leczenie obejmuje pracę na liniach energetycznych, które pochodzą z tradycji medycyny hinduskiej i odpowiadają meridianom tradycyjnej medycyny chińskiej.

Kobido z elementami masażu ajurwedyjskiego

Kobido należy do najtrudniejszych technicznie masaży, ale też najprzyjemniejszych i najbardziej odprężających. Polecany jest osobom żyjącym w stresie i odczuwającym ciągłe napięcie i zmęczenie. W sposób naturalny odmładza, upiększa i pielęgnuje skórę twarzy, redukując oznaki starzenia się skóry.

Ajurwedyjski masaż twarzy Mukhabhyanga

Mukhabhyanga to zabieg pielęgnacyjno – terapeutyczny, który obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu i ramion. Dzięki stymulacji punktów energetycznych (w Ajurwedzie zwanych punktami marma), działa kojąco, odstresowująco i odprężająco.

Ajurwedyjski masaż głowy Shiroabhyanga

Shiroabhyanga obejmuje masaż głowy, dekoltu, szyi, karku, barków, ramion i górnej części pleców. Działa terapeutycznie na cały organizm, pobudzając naturalne siły organizmu do samouzdrawiania. Przynosi ukojenie, spokój i relaks; działa odprężająco na poziomie psychicznym i fizycznym.

Ajurwedyjski masaż ciała Abhyanga

Abhyanga to ajurwedyjski masaż ciała, wykonywany z użyciem dużej ilości ciepłego oleju. Jest podstawowym elementem leczniczym naturalnej hinduskiej medycyny – Ajurwedy. Stosowany jest w profilaktyce zdrowia, przywracaniu harmonii i równowagi organizmu oraz w leczeniu.

Ajurwedyjski masaż ciała Udvartana

Udvartana to intensywny masaż ciała z użyciem ciepłego oleju sezamowego lub gorczycowego i proszków ze zmielonych ziół ajurwedyjskich. Jest zabiegiem peelingującym, poprawiającym gładkość i ukrwienie skóry, wspierającym walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem.

Nasya

Nasya jest zabiegiem oczyszczającym zatoki oraz obszar głowy i szyi. Polega na połączeniu ajurwedyjskiego masażu głowy i twarzy oraz aplikacji do nosa specjalnego oleju ziołowego anu, który pobudzając wydzielanie śluzu, odblokowuje, oczyszcza i usuwa toksyny z zatok. Zabieg oczyszczania kończy się wdychaniem dymu z dedykowanego do Nasya kadzidełka sprowadzonego z Indii. W Ajurwedzie nos uważany jest...

Kati Vasti

Kati Vasti to zabieg ajurwedyjski, podczas którego do wałka z ciasta umieszczonego na dolnej części pleców, leje się ciepły olej o właściwościach leczniczych. Kati Vasti połączony jest z masażem pleców. Polecany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia (praca przy komputerze) oraz cierpiącym z powodu bólu i sztywności w obszarze kręgosłupa lędźwiowego...