Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.
Kobido & Ajurweda liftingujący masaż twarzy
Masaż Kobido zwany "Starożytną drogą do Piękna" to jedna z najbardziej zaawansowanych technik manualnych. Powstał w oparciu o starożytny chiński masaż AnMa, co oznacza nacisk i pocieranie. Jednym z jego założeń było utożsamienie harmonii z pięknem, czyli uznanie równowagi między fizycznym, emocjonalnym i duchowym aspektem zdrowia za wyraz piękna. Kobido opiera się właśnie na tym poglądzie i dlatego jego celem jest poprawa kondycji skóry i mięśni twarzy, jak i odprężenie, eliminacja stresu i zmęczenia. Osiąga się to dzięki odblokowaniu kanałów energetycznych, co poprawia krążenie witalnej energii człowieka.
Masaż Kobido wzbogacony o elementy masażu ajurwedyjskiego staje się rytuałem, który działa na poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym. Dzięki stymulacji punktów energetycznych (marma) wpływa na poprawę kondycji całego ciała i samopoczucia, a także przywraca równowagę energetyczną organizmu.
Kobido jest zabiegiem dość złożonym i intensywnym. Działa na powierzchnię skóry oraz na jej głębsze warstwy wnikając w strukturę mięśni i powięzi. To zapewnia poprawę stanu skóry twarzy i czyni go alternatywą dla odmładzających inwazyjnych zabiegów przy pomocy skalpela. Ma zbawczy wpływ na napięcia mięśniowe w obrębie głowy, szyi, karku i górnej częśći pleców, które pod wpływem nacisku i rozciągania rozluźniają się. Dzięki temu ciało odpręża się, zmniejsza się częstotliwość bólu głowy, szczękościsku, poprawia się wzrok i praca układu pokarmowego. Delikatna ingerencja w struktury mięśni i powięzi wspomaga leczenie bezsenności i nerwowości. Na poziomie estetyki działa odmładzająco, modeluje owal twarzy i wygładza zmarszczki. Stymuluje krążenie przez co skóra staje się odżywiona i promienna, nabiera jędrności i elastyczności. Efektem masażu jest odprężenie - znikają napięcia twarzy i całej głowy, co czyni Kobido naturalnym liftingiem.
Zmiany w wyglądzie zachodzą w sposób powolny i subtelny, jednak efekty odmładzające masażu Kobido zauważalne są już po pierwszej sesji. W celu uzyskania trwałego efektu, warto poddawać się zabiegowi regularnie. W zależności od kondycji skóry najlepiej zaplanować kilka lub kilkanaście sesji w niewielkich odstępach czasu (np. jeden lub dwa razy w tygodniu). Po takiej serii można korzystać z masażu raz na jakiś czas (np. raz w miesiącu), dla utrwalenia efektu.
Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwsza część wykonywana jest na siedząco, podczas której masowana jest górna część pleców, barki, ramiona i kark. Następnie wykonywany jest głęboki, rozluźniający i relaksujący masaż twarzy, dekoltu i szyi, potem drenaż limfatyczny i - w końcu - intensywny lifting twarzy. Masaż kończy niezwykle przyjemny etap - akupresura czyli uciskanie punktów energetycznych marma. Masaż trwa ok. 70 min.
Przeciwwskazania:
- stany zapalne skóry (ropne wypryski, opryszczka, owrzodzenie skóry), wysypka i niezagojpne rany w miejscu zabiegowym,
- cera mocno naczyniowa,
- trądzik różowaty w fazie zaostrzeń,
- ostre stany przeziębienia, gorączka,
- migrenowe bóle głowy,
- stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba ok. 2 tygodnie, implant zęba ok. 2 miesiące,
- zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy i inne wypełniacze ok. 2-3 miesiące, botoks 2 tygodnie, nici liftingujące 6 miesięcy),
- choroby serca, nieleczone nadciśnienie tętnicze,
- ciąża,
- nowotwory i stany pooperacyjne po usunięciu nowotworu (zalecana konsultacja z lekarzem).