Cookies

Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.

Starożytny chiński masaż stóp On Zon Su

Starożytny chiński masaż stóp On Zon Su

Starożytna chińska refleksologia stóp On Zon Su jest naturalną taoistyczną metodą służącą nie tylko zachowaniu zdrowia, ale i jego poprawie. Pomaga w równoważeniu i zwiększaniu poziomu energii fizycznej i psychicznej człowieka, harmonizuje procesy zachodzące w organizmie, pozytywnie wpływając zarówno na narządy wewnętrzne jak i na umysł, a w szczególności na emocje. Wzmacnia siły obronne organizmu w walce z różnymi schorzeniami i pomaga zachować równowagę między soma a psyche.

Masaż On Zon Su ułatwia krążenie płynów w układzie limfatycznym i krwionośnym, likwiduje zatrzymywanie się wody w organizmie (opuchlizny), poprawia przemianę materii, łagodzi dolegliwości menstruacyjne i bóle kręgosłupa. Ponadto pozytywnie wpływa na układ oddechowy i hormonalny, skutecznie oczyszcza organizm z toksyn, usuwa zmęczenie i blokady energetyczne; odpręża, rozluźnia i uspokaja. To doskonały naturalny sposób relaksu i wypoczynku.

Co czyni go wyjątkowym?

On Zon Su to rodzaj masażu energetycznego. Wykonuje się go w skupieniu i z uważnością, w wyciszeniu i z szacunkiem dla siebie i drugiego człowieka. Sesja masażu może być rytuałem (każda czynność przebiega w ściśle określonej kolejności) i równocześnie może się stać formą medytacji. Sam masaż zaś ma wpływ na duchowość człowieka i dostarcza nowych doznań dając osobie masowanej pozytywne i trwałe skutki odczuwane w ciele i psychice.

W masażu stóp On Zon Su masuje się podeszwę oraz wierzch stopy, używając wszystkich palców dłoni, dbając o właściwą kolejność, płynność i subtelność ruchu, a w szczególności zwracając uwagę na siłę ucisku. Próg odczuwania bólu jest kwestią indywidualną dla każdego człowieka i jest też ważnym sygnałem. Odczuwanie podczas masażu silnego bólu w stopach wskazuje na zaburzenie procesów fizjologicznych bądź osłabienie narządów wewnętrznych, a jeśli ból jest silny i nie do zaakceptowania - może doprowadzić do napięć, a co za tym idzie, do zablokowania prawidłowego przepływu energii. Dbając zatem o właściwy przepływ energii oraz zadowolenie i dobre samopoczucie masaż nie powinien sprawiać silnego bólu oraz dyskomfortu.

Starożytna chińska refleksologia stóp On Zon Su dysponuje wieloma technikami masażu zwanymi mapami (np. Mapa Dziewięciu Pałaców, Krajobrazu Wewnętrznego, Zewnętrznego, Północy, Wschodu, Zachodu), które są dobierane odpowiednio do kondycji energetycznej i psychofizycznej osoby masowanej, również do schorzeń na jakie cierpi, płci czy budowy ciała. Poszczególne mapy powstawały na przestrzeni 7000 tysięcy lat i były stale doskonalone przez najwybitniejszych chińskich lekarzy i mistrzów taoistycznych. Każda mapa reprezentuje odrębne podejście do człowieka jako całości oraz inny sposób diagnozowania i oddziaływania, posługuje się inną teorią, kładzie nacisk na inne strefy i punkty na stopie, a także wpływa na inny sposób wykonywania masażu. Zastosowanie odpowiedniej mapy daje możliwość regulowania procesów zachodzących wewnątrz organizmu, zwiększania witalności, harmonizowania przepływu energii oraz usuwania zastojów, co stanowi przyczynę wielu schorzeń.

Masaż On Zon Su zwykle jest bardzo przyjemny. Osobom masowanym zdarza się podczas sesji zasnąć lub przebywać w przestrzeni z pogranicza jawy i snu, doświadczając odczucia rozluźnienia i błogości. Po sesji osoby masowane mówią o odczuciu przyjemnej ciężkości, spokoju, wyciszenia, o głębokim relaksie, a także poczuciu energii życiowej - o cichej radości z istnienia.

Zdarza się jednak, że niektóre osoby (bardziej zablokowane) po sesji mają mniej przyjemne doznania. W wyniku głębokiego poruszenia energetycznego mogą odczuwać codzienne dolegliwości, np. pojawi się ból głowy, ból lędźwi. Jednak nie należy się tym zrażać, gdyż jest to efekt przejściowy i przejaw skutecznego działania masażu.

Starożytny chiński masaż stóp On Zon Su
Dla kogo?

Masaż On Zon Su jest dla każdego, kto zamierza dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, kto szuka harmonii i równowagi między ciałem a umysłem oraz odczuwa potrzebę relaksu, uwolnienia się od stresu i napięć; chce zapobiegać chorobom, jak również wzmacniać naturalne procesy leczenia zaburzeń funkcjonowania organizmu. Pozytywne efekty masażu stóp On Zon Su odczują także osoby zmagające się z wahaniami nastroju, które na co dzień czują się przygnębione i doświadczają negatywnych emocji i chcą sobie z nimi poradzić w naturalny sposób oraz czuć radość z życia. Długotrwałe odczuwanie strachu, smutku, żalu, przygnębienia, niepokoju, gniewu, złości, frustracji wpływa i zaburza funkcjonowanie narządów wewnętrznych i według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzi do choroby.

Najlepsze efekty przynosi seria masaży wykonywanych w regularnych odstępach czasu (np. jeden lub dwa razy w tygodniu), jednak już pojedyncze sesje przyczyniają się do poprawy stanu psychicznego i fizycznego osoby masowanej, a tym samym do poprawy jakości jej życia.

Przed sesją masażu dobrze jest poinformować terapeutę o kondycji psychofizycznej, schorzeniach oraz przyjmowanych lekach. To pozwoli dobrać odpowiednią technikę masażu. Osobom cierpiącym na poważne choroby (np. hemofilia, nowotwory w fazie progresji) zaleca się skonsultować z lekarzem przed masażem On Zon Su. Osoby chore na grzybicę stóp zanim poddadzą się masażowi najpierw proszone są o wyleczenie choroby.

Masaż On Zon Su poprzedza krótka rytualna kąpiel stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem naturalnych aromatów.

Sesja masażu, w zależności od wyboru pacjenta, trwa:

  • ok. 60 min. (sesja krótsza),
  • ok. 90 min. (sesja dłuższa).