Cookies

Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.

Ajurwedyjski masaż głowy Shiroabhyanga

Ajurwedyjski masaż głowy Shiroabhyanga

Shiroabhyanga obejmuje masaż głowy, dekoltu, szyi, karku, barków, ramion, górnej części pleców. Działa terapeutycznie na cały organizm, pobudzając naturalne siły organizmu do samouzdrawiania. Przynosi ukojenie, spokój i relaks; działa odprężająco na poziomie psychicznym i fizycznym. Nazywany jest często masażem antystresowym.

Masaż uwalnia napięcia mięśniowe zgromadzone w obrębie górnej części pleców, karku i barków. Równoważy układ nerwowy, stymuluje układ krążenia i limfatyczny, wspiera w usuwaniu toksyn z organizmu. Jest pomocny w bólach głowy i bezsenności. Łagodzi zmęczenie, drażliwość i stres emocjonalny. Zwiększa koncentrację i sprzyja jasnemu myśleniu.

Rozprowadzony na głowie olej sezamowy lub migdałowy z dodatkiem ziół ajurwedyjskich wnika głęboko w skórę głowy przez cebulki włosów. Odżywia i wzmacnia skórę zapobiegając wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu. Włosy po zabiegu stają się błyszczące, miękkie i lepiej odżywione.

Masaż trwa ok. 40 min. i wykonywany jest w pozycji siedzącej.

WAŻNE: Przed masażem uczesz/wyszczotkuj włosy, nie używaj środków stylizujących. Zabierz ze sobą czapkę lub chustkę, by po zabiegu zachować ciepło w obszarze głowy, czoła i szyi.

Przeciwskazania do masażu głowy Shiroabhyanga:

  • choroby zapalne skóry, wysypka, niezagojone rany,
  • ostre stany zapalne w ciele,
  • choroby serca, nieleczone nadciśnienie tętnicze,
  • ciąża,
  • nowotwory (zalecana konsultacja z lekarzem).