Cookies

Na naszej stronie używamy plików cookie.
Niektóre z nich są niezbędne do funkcjonowania serwisu, ale o innych możesz zadecydować.

Rytuał Abhyanga, moc (auto)masażu

Rytuał Abhyanga, moc (auto)masażu

Opublikowane: 2022-02-02 19:36 (Marzena Bogucka)

Masaże Ajurweda 

Miłość ma wiele odmian. Doceń moc swego dotyku, poczuj się kochana przez samą siebie. Troszcząc się o ciało, dbasz o umysł, emocje i duszę. Masuj swoje ciało, najlepiej codziennie rano lub wieczorem, używając do tego rytuału ciepłego oleju sezamowego. Uwierz, że Twoje dłonie potrafią uzdrawiać.

Codzienne masowanie ciała modeluje tkanki, poprawia jakość snu, stymuluje limfę, pobudza krążenie i trawienie, poprawia ruchomość stawów. Koi system nerwowy, relaksuje i odpręża. Odmładza, regeneruje, a także sprawia, że czujesz się pewniej we własnym ciele. Ciepły olej sezamowy wzmacnia odporność, oczyszcza organizm z toksyn, odżywia skórę, nawilża stawy. Skóra zadbana i odżywiona jest mocną barierą ochronną dla bakterii i innych patogenów.

Czas sprawia, że Twoje ciało się zmienia. Możesz jednak przyjąć te zmiany z miłością i akceptacją, poprzez codzienny rytuał, który chroni, odżywia i regeneruje Twe ciało.

Dzięki codziennemu masażowi zmieniasz się, Twój dotyk staje się wrażliwszy, otwierają się kanały, którymi przepływa energia. Stajesz się stabilniejsza, bije od Ciebie płynąca z wewnątrz pewność siebie.

Automasaż Abhyanga zajmuje niewiele czasu, tylko 10 – 15 minut dziennie. Przed użyciem rozgrzej olej, wkładając butelkę do kubka z gorącą wodą. Wmasuj w skórę tyle oleju, aby była śliska, lecz nie oleista. Osobno masuj każdą z kończyn. Wykonuj długie, posuwiste ruchy na długich kościach, zaś wokół stawów zataczaj kręgi. Zamknij oczy, spowolnij oddech, bądź świadoma każdego wdechu i wydechu. Posłuchaj co podpowiada Ci Twoje ciało. Masuj wszystkie jego części, nogi, ręce, brzuch (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), klatkę piersiową, szyję, głowę. Możesz rozpocząć od stóp wiodąc dłonie w kierunku głowy, jeśli potrzebujesz pobudzenia. Gdy chcesz się zrelaksować, masuj ciało od głowy w kierunku stóp. Po automasażu weź prysznic, by usunąć nadmiar oleju.

W starożytnym tekście Charaka Samhita Sutrasthana jest napisane: „Ciało regularnie poddawane masażom z użyciem olejków może odnieść kontuzje, ale nie wpływa to nań długofalowo. Codzienny masaż z użyciem olejków daje człowiekowi przyjemność płynącą z dotyku, poprawia wygląd ciała i wzmacnia je oraz upiększa, nie pozwalając mu szybko się zestarzeć.”

Zaufaj wielowiekowej tradycji i mądrości Ajurwedy.

Doceń swoje ciało i wypełnij je miłością i uwagą.

A jeśli zechcesz skorzystać z profesjonalnego ajurwedyjskiego masażu ciała Abhyanga, spotkaj się ze mną w Cichej Radości Istnienia.

 

Źródło: Cate Stillman „Ajurweda. 10 kluczowych nawyków, które sprawią, że Twoje ciało i życie rozkwitną”